اخبار استان
پربحث ترین
اختصاصی/در پی عزل و نصب های متعدد دانشگاه آزاد خرم آباد؛

تغییرات پی در پی روسا در دانشگاه آزاد خرم آباد باعث ایجاد بحران منزلت و هویت برای آن شده است.

کد خبر: ۷۵۴۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹

به گزارش خبرنگار خبر آزاد، دانشگاه آزاد خرم آباد با داشتن بیش از 10 هزار دانشجو و نزدیک به 180 عضو هیئت علمی این روزها بخاطر سوء مدیریت در اداره این مجموعه علمی بزرگ در بحران به سر می برد.

مقایسه این دانشگاه از روزی که در استان لرستان برای خودش دارای جایگاه و منزلت خاصی بود با سایر شعب دانشگاه آزاد در شهرستان دیگر استان نظیر بروجرد، دورو و الیگودرز موید این امر روشن  است که تغییرات پی در پی روسا در این دانشگاه باعث ایجاد بحران منزلت و هویت برای آن شده است.

وقتی 8 ماه پیش دکتر جمالزاده؛ رییس قبلی این دانشگاه مجددا با سرعت و پشتیبانی مرکز از شهرستان بوشهر با استقبال باند و دسته خود وارد شهر خرم آباد شد و حجت الاسلام متقی نیا که با شعار تغییر و تحول آمده بود، مجبور شد بدون تودیع، صندلی ریاست را فقط بعد از چند ماه تکیه زدن مجددا به حجت الاسلام جمالزاده واگذار کند.همگی منتظر بودند که روند تغییرات به سمت مثبت پیش برود اما هنوز 8 ماه از حضور مجدد جمالزاده نگذشته بود که نسیم سحری وزیدن گرفت و خبر از خبری در راه داشت.

این بار جمالزاده ارتقاء شغل پیدا کرد و از طرف عالی جنابان مرکزی به ریاست 3 استان منصوب شد و دانشگاه آزاد خرم آباد یک بار دیگر همچون دوره قبلی رفتن جمالزاده صحنه زورآزمایی افراد ذی نفوذ و سیاسیون و چهره های علمی دیگر برای تصرف صندلی بدون صاحب این دانشگاه شد و مسیر اراک به خرم آباد برای دسترسی به دکتر رنجبر؛ رییس منطقه5 دانشگاه آزاد اسلامی، به محل کورس بستن کاندیداهای این پست شد تا اینکه پنجشنبه گذشته شخصی به نام  یدالله ملکی عضو هیئت علمی این دانشگاه در حالیکه گزینه مطرح بر سر زبان ها هم نبود به عنوان ریاست این دانشگاه معرفی شد؛ اما روز معارفه وی عقده های مانده در سینه ها سر باز کرد و جلسه معارفه ای که با حضور امام جمعه شهرستان خرم آباد و استاندار و تنی چند از مسؤولان دیگر برگزار شده بود به یک جلسه جنجالی و پر حاشیه تبدیل شد. بگونه ای که دکتر رنجبر موضوع معارفه را نیمه تمام رها کرد و تصمیم در این خصوص را به دکتر میرزاده؛رییس دانشگاه آزاد کشور واگذار کرد تا برای مدت دیگری، دانشگاه آزاد همچنان  در حالت بلا تکلیفی رها شود.

بعد از رفتن حجت الاسلام متقی نیا و آمدن دوباره جمالزاده و طی 8 ماه گذشته جمالزاده مدت زمان بسیار کمی بصورت مستمر در دانشگاه حضور داشت و این غیبت هم باعث نوعی سر در گمی در حوزه مدیریت دانشگاه شده بود.

معترضین به دکتر ملکی؛ رییس جدید دانشگاه آزاد خرم آباد ، معتقدند این سمت بدون هماهنگی با هیئت امنای استان و نظرسنجی  از اعضای هیئت علمی صورت گرفته است و به  اعتقا این عده که روز معارفه به رسم اعتراض جلسه را ترک کردند می بایست یکی از افرادی که گزینه مطرح آنان است  به عنوان رییس دانشگاه منصوب می شد؛ اما ظاهرا هیچ کدام از گزینه های مطرح آنان به تایید نهایی دانشگاه آزاد نرسیده  بودند.

شنیده ها حاکی از آن است که ظرف روزهای آینده هیئتی از طرف دانشگاه آزاد برای تعیین سرنوشت این دانشگاه در خرم آباد حضور پیدا می کنند تا شاید این بلاتکلیفی پایان پیدا کند.

دانشگاه آزاد خرم آباد در چند سال گذشته با روندی توقفی و مسکوت روبرو شده است و علی غم داشتن منابع قابل توجه، پیشرفتی در زمینه ساخت و ساز و ایجاد رشته های تحصیلات تکمیلی نداشته است. این در حالی است که واحدهای دیگر در استان از جمله بروجرد توانسته است به عنوان یکی از واحدهای برتر کشور خودنمایی کند.

بیم آن می رود که دانشگاه آزاد خرم آباد رو به تعطیلی و اضمحلال پیش برود که در این خصوص باید مسئولان ارشد استان و نمایندگان مجلس و وزارت علوم، چاره ای اساسی برای ادامه حیات این دانشگاه بیندیشند و بیشتر از این نگذارند سوء مدیریت های اعمال شده به ضرر جوانان اهل تحصیل و دانشجویان این دانشگاه منجر شود.

تبدیل این دانشگاه به محل منازعه گروه ها ی سیاسی و اشخاص ذی نفوذ باعث نگرانی شدید جامعه علمی و اساتید و خانواده هایی که جوانانشان در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و همه منتظر اقدام سریع مسئولان در این خصوص هستند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 3
دانشجو
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۶
0
2
باسلام.انتصاب آقای ملکی درحالی صورت گرفت که هم اعضای هیئت علمی وهم دانشجویان وپرسنل دانشگاه بر این باورند که ایشان توانایی لازم برای اداره این مسئولیت را ندارد.
ع-س
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
2
0
باسلام.دکترملکی هم ازنظرسنی هم ازنظرعلمی وتجربیات درسطوح مختلف مدیریت شایسته رییس واحدخرم آبادمی باشند.ع-س ازتهران
علي
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
2
1
با سلام به استحضار دوستان مي رساند آقاي دكتر ملكي در دوره قبل نيز از افراد مطرح براي رياست دانشگاه بود كه به دليل نبودن در جريانات سياسي و حزبي و عدم پشتوانه حقشان ضايع گرديد . علي ايحال اميد به نجات دانشگاه تنها با مديريت آقاي دكتر ملكي ميسر مي باشد كه فردي است سالم ، باتجربه و درحال رشد علمي . اميدوارم به حق اين شبهاي عزير اين مهم اتفاق بيفتد و سطح علمي دانشگاه ارتقا يابد .

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: