اخبار استان
پربحث ترین

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: از طرف دولت مبلغ 1300 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به پیمانکاران در نظر گرفته شده است.

کد خبر: ۱۲۶۴۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹

به گزارش خبر آزاد، به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، محمد حسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: 600 میلیارد تومانی که دولت برای پرداخت بودجه در بخش تعمیرات و تجهیزات در نظر گرفته است در هفته آینده پرداخت می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: از طرف دولت مبلغ 1300 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به پیمانکاران در نظر گرفته شده است که از این مبلغ 400 میلیارد تومان به پرداخت بدهی به پیمانکاران عمومی و 300 میلیارد تومان به پرداخت بدهی به شهرداری‌ها، 100 میلیارد تومان به پرداخت بدهی بابت طرح‌های 50 درصد خیرین آموزش عالی و مابقی نیز به پرداخت پیمانکاران عمرانی اختصاص دارد.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در ادامه با تشریح فرایند عملیاتی شدن پرداخت بدهی از اوراق اسناد خزانه اسلامی بیان داشت: تعدادی از دانشگاه‌های کشور مبلغ 1300 میلیارد تومان برای دریافت این اوراق سند وثیقه گذاشته‌اند و لازم است از اقدام این دانشگاه‌ها برای حل مشکل مجموعه آموزش عالی قدردانی کنیم.

وی تاکید کرد: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با مشورت کارشناسان حقوقی خود و بخش های اداری مالی اسناد بدهی های خود را در زمینه بدهی به پیمانکاران و شهرداری‌ها آماده کنند و در این زمینه حتماً از نظرات کارشناسی اداره کل برنامه، بودجه و تشکیلات و اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم استفاده کنند.

امید در زمینه بدهی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به شهرداری‌ها گفت: این بدهی‌ها مربوط به ده سال اخیر است و تا پایان برنامه سوم توسعه کشور، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از پرداخت هزینه به شهرداری‌ها معاف بودند.

وی گفت: با نهایی شدن و تایید بدهی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، اوراق اسناد خزانه اسلامی به نام شهرداری اعلام شده توسط هر دانشگاه صادر می‌شود که سر رسید آن 5 ساله است و در این مدت نیز سالانه 15 درصد سود به آن اختصاص می‌یابد.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: در صورت نهایی شدن پرداخت بدهی های دانشگاه‌ها به پیمانکاران از طریق اوراق، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سال آینده را بدون کسری بودجه و بدهی انباشته آغاز خواهند کرد و عملکرد بهتری در انجام ماموریت های خود ارائه خواهند داد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام رسمی پایگاه خبری تحلیلی خبر آزاد

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: