اخبار استان
پربحث ترین
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان:

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان  گفت: به محض اطلاع از وضعیت نامناسب سکونتگاه یک خانواده در حاشیه شهر خرم‌آباد بلافاصله اقدامات لازم برای رفع مشکلات آنها انجام شد و این خانواده هم اکنون تحت مراقبت هستند.

کد خبر: ۱۲۶۱۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۵

به گزارش خبر آزاد، به دنبال انعکاس خبر وضعیت اسفناک سکونت خانواده‌ای در 5 کیلومتری شهر خرم آباد، غلامرضا آقامیرزایی  دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان در گفت‌و‌گو با سفیر افلاک بیان داشت: به محض اطلاع از این موضوع  پرسنل شهرداری خرم‌آباد و نیروی انتظامي به محل اعزام شدند تا از نزدیک جویای وضعیت این خانواده شامل یک خانم حدودا 35 ساله و سه فرزند  2،4 و 8 ساله وی شوند.

وی با بیان اینکه وضعیت سکونتگاه این خانواده بسیار نامناسب بود، افزود: با توجه به مشکوک بودن مادر و فرزندان وی به اعتیاد به مواد مخدر، با دستور قضايی این خانواده توسط کارکنان شهرداری و نیروی انتظامی شهرستان دستگیر و تحویل مرکز نگهداری زنان متجاهر به اعتیاد در خرم آباد شدند.

 آقامیرزایی گفت: این خانواده هم اکنون در محل امن و مناسبی نگهداری می‌شوند و پس از غربالگری (انجام تست اعتیاد) تصمیم گیری نهایی در مورد آنها صورت خواهد گرفت.

ویادامه داد: در صورتی که تست اعتیاد مادر خانواده مثبت باشد، به مدت 3 تا 6 ماه در مرکز زنان معتاد متجاهر نگداری شده و پس از آن جهت اقدامات حمایتی بعدی به مراکز بهزیستی تحویل داده می شود.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان در ارتباط با وضعیت فرزندان این خانواده نیز بیان کرد: این کودکان هم ابتدا غربالگری خواهند شد و در صورتی که معتاد باشند جهت سم زدایی تحویل بیمارستان اعصاب و روان داده شده و به مدت 20 روز در بیمارستان بستری می‌شوند و پس از طی دوره سم زدایی با دستور قضايي تحت عنوان کودک بد سرپرست تحویل مراکز شبه خانواده بهزيستی خواهند شد.

آقامیرزایی گفت: در صورتی که این کودکان معتاد نباشند بلافاصله تحویل مراکز شبه خانواده بهزیستی می گردند و تا زمانی که پدر و مادر آنها شرایط نگهداری این فرزندان را نداشته باشند د راین مرکز نگهداری می‌شوند.

وی به وضعیت نامعلوم پدر خانواده اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دنبال یافتن پدر این خانواده که به احتمال زیاد معتاد است،  هستیم.

وی یادآور شد: بنا به دستور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استان در جریان وضعیت این خانواده بودند و مکلف به پیگیری های لازم انجام اقدام‌های بعدی جهت تعیین تکلیف این خانواده هستند.

این مسئول اظهار داشت: در حال حاضر در تمام  شهرستانهای استان به تعداد کافی مراکز کاهش آسیب و درمان اعتیاد وجود دارد ضمن اینکه در شهر خرم آباد دو مرکز کاهش آسیب جهت نگهداری معتادین متجاهر دایر است.

وی از از دو برابر شدن  ظرفیت نگهداری مرکز ماده 16 معتادین متجاهر مردان تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: از تمام هم استانی‌های عزیز انتظار داریم به محض مشاهده معتادین متجاهر و افرادی که وضعیت نامناسبی داشته و احتمال معتاد بودن آنها وجود دارد،  ماموران شهرداری را خبر کنند تا به وضعیت آنها رسیدگی شود.

آقا میرزایی ابراز داشت: خوشبختانه با دستور قضايي و دادستان های استان و بویژه دادستان مرکز استان و با تلاش شبانه روزی شهرداری و نیروی انتظامي، شهرهای استان از متجاهرین معتاد پاک سازی شده‌اند و  موردی هم که امروز مشاهده شد خارج از محدوده شهر بود ولی با توجه به حساسیت موضوع به محض اطلاع سریعاً اقدامات لازم انجام شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام رسمی پایگاه خبری تحلیلی خبر آزاد

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: